Aktuality

 • 27.8.2011 se uskutečnilo 4.Setkání hornických měst a obcí Slovenské republiky v Rožňavě. Za město Chodov se zůčastnila malá delegace vedená místostarostou p. Pizingrem

 •  

  Přípravy 15. setkání hornických měst a obcí v Chodově

  Zástupci Sdružení hornických a hutnických spolků ČR perkmistr Ing. Miroslav Šťastný a tajemník Ing. Pavel David dne 12. 8. 2011 opět navštívili město Chodov, aby projednali se starostou města  Ing. Josefem Horou, panem Jiřím Miltem a páterem Antonínem Wasilem ceremoniál předávání cen Český permon, který se uskuteční v sobotu 17. 9. odpoledne v kostele sv. Vavřince. Jednání se účastnil také místostarosta Chodova pan Patrik Pizinger.

  15. setkání hornických měst a obcí ČR ve dnech 16. - 18. 9. 2011 v Chodově u Sokolova se tentokrát koná pod záštitou prvního místopředsedy Senátu PČR MUDr. Přemysla Sobotky, předsedy ČBÚ Ing. Ivo Pěgřímka a hejtmana Karlovarského kraje PaeDr. Josefa Novotného.

  Současný stav příprav slibuje, že stovky milovníků hornických a hutnických tradic, bývalých i současných horníků, hutníků a jejich příznivců z celé České republiky se opět sejde v kamarádském prostředí.

  Máte-li i vy vztah k hornictví a hutnictví, rezervujte si čas v sobotu 17. září 2011. Město Chodov Vás rádo přivítá.

 

 

 

 

 • Založení hornického spolku v Chodově. 

  Hornický spolek Solles Chodov byl, jako občanské sdružení, zaregistrován Ministerstvem vnitra ČR dne 13.5.2011. Stanovy sdružení jsou vyvěšeny na informační desce webu města, kde se s nimi mohou případní zájemci o členství již nyní seznámit.

  A jistě se ptáte, proč Solles?  Antonín Solles byl prvním obyvatelem Chodova,  kterému bylo v roce 1799 zapsáno v chodovské matrice povolání horník a důlní. Na jeho počest byl jeho jménem nazván právě založený hornický spolek.

                                                                                                                                         
 •  Ve dnech 13. - 15. května 2011 se uskutečnilo evropské hornické setkání v Holandském Heerlenu

 

 •  25.3.2011 navštívili město Chodov Ing. Pavel David a Ing.Miroslav Štastný. Zástupci Sdružení hornických a hutnických spolků ČR se zajímali o stav příprav na 15.setkání hornických měst a obcí ČR. Starosta města  Ing. Josef Hora a  p. Jiří Milt podali podrobné informace o stavu příprav na setkání.
 • Hejtman Karlovarského kraje PaedDr Josef Novotný převzal záštitu nad 15.setkání hornických měst a obcí v Chodově

 

 • 19.3.2011 byla odhalena pamětní deska na jedné z budov bývalého hlubinného dolu Richard v Chodově. Odhalení se zůčastnil starosta města Ing. Josef Hora, zástustupce Sokolovské uhelné a.s Ing.Jaroslav Jiskra Ph.D, zástupce Sedleckého kaolínu a.s. Ing. Ivo Lukeš, členové Podkrušnohorské hornické společnosti a další hosté.

 

 •    
 • Dne 2.února 2011 se uskutečnilo setkání 1.mistopředsedy senátu České republiky Mudr. Přemysla Sobotky se zástupci hornických a hutnických spolků ČR. Při této příležitosti zástupci města Chodova, starosta Ing. Josef Hora a pan Jiří Milt pozvali pana Sobotku na 15. Setkání hornických měst a obcí ČR a požádali  o záštitu nad tímto setkáním